Dyniowe emotikony – wystawa prac

wpis w: Aktualności | 0

W ramach kształcenia kompetencji sprawnego porozumiewania się oraz nabywania kompetencji cyfrowych Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla uczniów naszej szkoły na emotikona z dyni. Każda klasa miała przydzielone dwie emocje do zaprezentowania. Na liście propozycji pojawiły się m.in.: radość, smutek, zdziwienie, żal, euforia, obojętność, strach, zakochanie, zawstydzenie. Wygrała praca uczniów klasy 1a, która została wykonana przez Nicole Kęsy i Marię Pijanowską.

Przygotowana zabawa miała uzmysłowić uczniom, że bardzo często w naszych wiadomościach wysyłanych w postaci SMS lub poprzez internetowe komunikatory stosujemy zarówno emotikony, jak i emoji (obrazki przedstawiające ludzkie twarze, grafiki ze zwierzętami, roślinami czy pokarmami). Warto więc uświadomić sobie bogactwo doświadczanych emocji, które później wyrażamy bez użycia słów, ograniczając się do wyboru odpowiedniego obrazka.

Komentarze zostały wyłączone.