Finał Maratonu Listów 2018

wpis w: Aktualności | 0

W środę 12 grudnia 2018 roku zorganizowaliśmy finał Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Nasza szkoła po raz piąty włączyła się w to międzynarodowe wydarzenie, które w tym roku obchodzone było już XIX raz. W całej Polsce Maraton oficjalnie przebiegał w ponad 850 miejscach.

Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. W tym roku listy pisaliśmy w obronie dziewięciu odważnych kobiet, m.in. z: Iranu, RPA, Kenii, Kirgistanu, Maroko i Wenezueli.

Wierzymy, że nasze solidarnościowe listy przyczynią się do poprawy sytuacji osób, w sprawie których je napisaliśmy i nasz głos sprzeciwu na każde łamanie praw człowieka zostanie wysłuchany.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego Maratonu pisania listów. Szczególne podziękowania kierujemy do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Buku za wsparcie naszej inicjatywy. Łącznie napisaliśmy 1845 listów!

Komentarze zostały wyłączone.