Gra planszowa – wiedzy zawodowej podbudowa

wpis w: Aktualności | 0

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć rozwijających kompetencje zawodowe kontynuują działania w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Dla uzupełnienia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych młodzież wykorzystuje grę planszową „Specjalista ZUS”, która jest odbiciem ścieżki kariery zawodowej pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy gracz staje się na czas gry pracownikiem, który wspina się po szczeblach kariery. Podczas tej drogi pogłębia swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych: od referenta przez inspektora i starszego inspektora aż po specjalistę – każdy stopień niesie ze sobą nowe wyzwania.

Dzięki grze uczniowie poznają rzeczywistość społeczną oraz normy i zasady, które w niej obowiązują. Wzmacniają swoje zdolności interpersonalne – gra pozwala oswoić się zarówno z wygraną, jak i przegraną. Rozwija też umiejętność słuchania, zapamiętywania i precyzję ruchu. Ponadto aktywizuje uczestników i uczy zdrowej rywalizacji.

Komentarze zostały wyłączone.