„Jestem drzewem, które odrodziło się po wichurze…” – spotkanie profilaktyczne

wpis w: Aktualności | 0

„Gdybym uchronił chociaż jednego człowieka przed nałogiem, to już byłoby bardzo wiele”. Tak swoje wystąpienie podsumował Krzysztof Ambroziak – gość naszej szkoły, który 29 października 2019 roku przyjechał opowiedzieć młodzieży historię swojego życia. Pan Krzysztof od 10 lat jest trzeźwym narkomanem, a od kilku postanowił opowiadać swoją historię innym, chcąc ustrzec przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą uzależnienie. Młodzież dowiedziała się jak „niewinnie” zaczyna się przygoda z narkotykami i jaki przybiera dramatyczny obrót, o tym, że to nie człowiek panuje nad nałogiem, ale nałóg nad człowiekiem. W opowieści pana Krzysztofa pojawiły się córki i żona, która za swoje uzależnienie zapłaciła cenę najwyższą – cenę życia. Cennym elementem spotkania była możliwość zadania przez młodzież pytań gościowi. Historia, chociaż trudna, to porwała słuchaczy do tego stopnia, że półtoragodzinne spotkanie minęło błyskawicznie. Pomimo iż spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, to skłaniało do refleksji. Życie pana Krzysztofa jest świadectwem jego moralnego upadku, ale zarazem odrodzenia, doświadczeniem wiary w Boga, dzięki której był wstanie pokonać nałóg. Dzisiaj chce mówić otwarcie o tym, czego doświadczył, by tak jak powiedział, uratować chociaż jedno życie…

Komentarze zostały wyłączone.