Konkurs plastyczny – edukacja antysmogowa

wpis w: Aktualności | 0

W ramach organizowanego już od kilku lat Ekologicznego Festynu Zdrowia, nasza szkoła wyszła z pomysłem przeprowadzenia konkursu plastycznego na plakat antysmogowy, który został skierowany do wszystkich placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Buk. Głównym celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza, zrozumienie potrzeby podejmowania działań antysmogowych oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych, a także inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej. Patronat na konkursem objęła Rada Miasta i Gminy Buk, która jednocześnie ufundowała atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Na konkurs zgłoszono łącznie 117 prac plastycznych, a wyróżnienia zdobyli:

Kuba Gałązka z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku,

Magda Górczak z klasy II Szkoły Podstawowej w Buku,

Eliza Piechaczek z klasy V Szkoły Podstawowej w Dobieżynie,

Kacper Kaźmierczak z Gimnazjum im. płk. Kazimierza Zenktelera w Buku,

Weronika Kaczmarek z Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Komentarze zostały wyłączone.