„Lekcje z ZUS” – jak świadomie wejść na rynek pracy

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 8 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się druga część zajęć edukacyjnych w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Ten ogólnopolski projekt realizowany jest pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Nadrzędnym celem podejmowanych działań jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom. Dzięki zajęciom zorganizowanym z pracownikiem poznańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczniowie szkoły dowiedzieli się jak zaplanować bezpieczną przyszłość i podejmować świadome decyzje na rynku pracy.

Komentarze zostały wyłączone.