Młodzież ma głos! Udział w warsztatach

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 5 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. Młodzież ma głos! Rady młodzieżowe jako forma partycypacji publicznej młodzieży.

Poprowadził je dr hab. Paweł Antkowiak – pracownik Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on specjalistą z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego i jednocześnie bliskim współpracownikiem Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy w Buku.

Warsztaty prowadzone były dla 2 klas naszej szkoły w ramach projektu realizowanego przez trzy uczelnie – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Rzeszowski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pt. Od dialogu do deliberacji. Podmioty niepubliczne jako (nie)obecny uczestnik lokalnego procesu decyzyjnego” (nr projektu 0163/2017). Projekt finansowany jest w ramach Programu DIALOG przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zorganizowane spotkanie dotyczyło funkcjonowania Młodzieżowych Rad Miejskich w Polsce i na świecie oraz możliwości wprowadzenia takiego organu w Buku. Nie obyło się bez dyskusji, a na koniec uczestnicy otrzymali drobne upominki. Być może w ich efekcie bukowska młodzież uzyska większy wpływ na rozwój lokalnych spraw.

 

Komentarze zostały wyłączone.