O bezpieczeństwie w sieci w „walentynkowym wydaniu”

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 7 lutego 2018 r. w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu pedagog szkolny zorganizował krótkie spotkanie dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Młodzież zobaczyła film pt. „Dzień z życia”, w którym młody chłopak, wchodząc coraz bardziej w świat wirtualnej rzeczywistości, traci kontakt ze światem realnym. Po woli przestają być ważni rodzice, koledzy, znajomi, a zaczyna liczyć się wyłącznie świat gier i internetowych znajomości. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W drugiej części spotkania Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich multimedialną Walentynkę z okazji zbliżającego się święta zakochanych. Każda klasa brała też udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy I – Katarzyna Cichosz. Na zakończenie każdy z uczniów mógł skosztować przygotowanego na tę okazję pysznego, owocowego ”koktajlu miłości”  oraz smacznej muffinki.

Komentarze zostały wyłączone.