O zasadach postępowania – spotkanie z policją

wpis w: Aktualności | 0

Początek tygodnia rozpoczął się od spotkania z przedstawicielką bukowskiej Komendy Policji p. Magdaleną Antkowiak. W poniedziałek, 18 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły odbyli profilaktyczną pogadankę z zakresu odpowiedzialności karnej, właściwych i bezpiecznych zasad postępowania. Poruszonych tematów z zakresu przestępczości małoletnich i nieletnich było kilka, m. in. Demoralizacja, palenie papierosów i e-papierosów, picie alkoholu w miejscach publicznych, drobne kradzieże, wykroczenia drogowe, używanie wulgaryzmów oraz wykorzystywanie wizerunku bez zgody na jego udzielenie w internecie. Policjantka przedstawiła zagrożenia, wydające się młodzieży niekiedy drobnymi wykroczeniami, a w konsekwencji skutkujące surowymi karami, nawet umieszczenia w ośrodku wychowawczym.

Komentarze zostały wyłączone.