„Ojczyznę kochać trzeba i szanować”

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 13 listopada 2019 roku społeczność naszej szkoły uczciła święto odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zorganizowane spotkanie było kolejnym, oprócz udziału w akcji „Szkoła pamięta” oraz „Szkoła do hymnu” wydarzeniem, które podjęliśmy w ramach obchodów Święta Niepodległości – święta wszystkich Polaków, bez względu na poglądy, przynależność społeczną, czy wyznanie. W tym szczególnym czasie przypomnieliśmy, że po ponad wiekowej niewoli nasi przodkowie wywalczyli długo oczekiwaną wolność. Wolność mówienia w języku polskim, wolność wyznania, wolność poglądów, wolność… Cała Europa patrzyła z podziwem na heroiczną walkę Polaków, na ich determinację i solidarność. Zorganizowane szkolne spotkanie odbyło się w formie quizu, podczas którego przypomnieliśmy symbole narodowe i przywołaliśmy najważniejsze fakty z historii, ukazujące drogę Polaków do Niepodległości. Dla nadania radosnego klimatu odśpiewaliśmy także patriotyczne piosenki, a na zakończenie spotkania częstowaliśmy się ciasteczkami udekorowanymi biało-czerwonymi barwami.

Ta krótka lekcja patriotyzmu pomogła uczniom docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niezależność, pozwoliła nam pielęgnować pamięć historyczną oraz kształtować postawy i wartości społeczno-obywatelskie.

Pamiętajmy, że: naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.

Komentarze zostały wyłączone.