Patriotyczne karaoke

wpis w: Aktualności | 0

Wtorek, 4 grudnia 2018 roku, minął w naszej szkole pod hasłem patriotycznego karaoke. To kolejny etap szkolnego projektu dla uczczenia 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości, który rozpoczęliśmy we wrześniu od seansu filmu „Dywizjon 303. Prawdziwa historia” w bukowskim kinie „Wielkopolanin”. Uczniowie klas pierwszych w ramach integracji wzięli także udział w grze miejskiej pod hasłem: PAMIĘTAMY O BUKOWSKICH POWSTAŃCACH WIELKOPOLSKICH. W październiku obejrzeliśmy film „Bitwa o Anglię”, a w listopadzie uczniowie przygotowali gazetki tematyczne z patriotycznymi hasłami.

Dnia 9 listopada br. razem z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” i o godz. 11:11 odśpiewaliśmy donośnie „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się  z uczniami szkół w całej Polsce.

Kolejną inicjatywą było listopadowe spotkanie w auli szkoły, poświęcone pamięci przodków naszych rodzin: dziadków i pradziadków Powstańców Wielkopolskich.

Wspólne śpiewanie w ramach szkolnego karaoke było kolejną okazją do naszego świętowania. W repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne, stanowiące muzyczny pomnik dla polskich żołnierzy walczących za Ojczyznę oraz współczesne utwory, które chętnie śpiewamy i przy których się bawimy. Uczniowie klasy 2a w biało-czerwonych strojach wykonali „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”,  i „Hej, sokoły”, uczniowie z klasy 1b przypomnieli  piosenkę „Deszcze niespokojne”, Aleksandra Szajkowska z klasy 3b zaśpiewała piosenkę „Dni, których nie znamy”, a chłopcy z klasy 1a odśpiewali „Szarą piechotę”. Finalny występ należał do gościa specjalnego – zespołu „Czerwone Gitary” – w który wcielili się nauczyciele naszej szkoły: Kamila Kozdrowska, Bernadeta Halasz-Hypka, Magdalena Konieczna i Tomasz Kubaczyk. Cała sala śpiewała „Nie zadzieraj nosa”, a na koniec, wprowadzając już w świąteczny nastrój, „Jest taki dzień”.

Taki sposób świętowania odzyskania niepodległości to współczesna forma wyrażania patriotyzmu. Pokazaliśmy, że muzyka ma niezwykłą moc integrowania, wyrażania uniwersalnych wartości oraz upiększania życia.

Komentarze zostały wyłączone.