Pogadanka policji o bezpieczeństwie

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 30 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem bukowskiej policji – p. Magdaleną Antkowiak w celu porozmawiania o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Spotkanie dotyczyło między innymi przestępczości nieletnich, odpowiedzialności karnej i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariuszka policji zaprezentowała test do wykrywania substancji psychoaktywnych w organizmie, który potrafi określić jaki rodzaj narkotyku został spożyty nawet kilka dni po zażyciu.

Organizowane spotkania i pogadanki profilaktyczne mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród młodzieży szkolnej oraz do kształtowania właściwych postaw moralnych młodego człowieka.

Komentarze zostały wyłączone.