Policyjna profilaktyka w szkole

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 27 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem bukowskiej Policji. Młodzież dowiedziała się m.in. jakie zachowania w świetle przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich stanowią czyny karalne, a jakie mogą świadczyć o przejawie demoralizacji. Policjant przypomniał uczniom o właściwym zachowaniu w szkole, zgłaszaniu sytuacji niepokojących i odpowiedzialności za zachowanie niezgodne z prawem.  Uczniowie dowiedzieli się również, jakie zagrożenia niesie ze sobą świat Internetu, w tym wchodzenie na podejrzane strony i nawiązywanie wirtualnych kontaktów z nieznajomymi oraz to, które zachowania są najczęstszym przejawem cyberprzestępczości wśród osób młodych. Na spotkaniu uczniowie poznali również konsekwencje prawne, które stosuje sąd rodzinny wobec „niepokornych” nastolatków. Na zakończenie zajęć omówione zostały najczęściej spotykane przypadki łamania norm prawnych przez młodzież. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Komentarze zostały wyłączone.