Powitanie Wiosny – edukacja antysmogowa połączona z zabawą

wpis w: Aktualności | 0

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na wiosnę, która po smutnej zimie przynosi radość swym pięknym obliczem. W dniu 19 marca 2019 roku powitaliśmy tę wyjątkową porę roku, biorąc udział w imprezie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Na początku spotkania, podczas prelekcji p. Małgorzaty Koprowskiej – Karczyńskiej młodzież dowiedziała się, czym jest smog i w jaki sposób z nim walczyć. Była to cenne lekcja uzmysławiająca, że każdy z nas jest odpowiedzialny za świat, w którym żyjemy i tylko my możemy zmienić swoje nastawienie do otaczającej nas przyrody.

W kolejnej część spotkania odbył się I Pokaz Mody Recyklingowej, w której udział wzięli reprezentanci klas 1a, 1b i 3a. Jury oceniało pomysł, sposób zaprezentowania, a także ilość wykorzystanych materiałów recyklingowych.  Zwycięzca mógł być tylko jeden i okazał się nim reprezentant klasy 1a – Marcin Jeżewski. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy.

Świętowanie pierwszego dnia wiosny było okazją do dobrej uczniowskiej zabawy, ale dało także możliwość poruszenia ważnych tematów w obszarze edukacji antysmogowej, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza.

Komentarze zostały wyłączone.