Przy świątecznym stole… – Gwiazdka szkolna

wpis w: Aktualności | 0

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowane zostały inicjatywy, których celem było krótkie zatrzymanie się nad istotą świąt oraz refleksja dotyczącą ich symboliki. Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przygotowanie życzeń, które odczytali podczas wspólnego kolędowania. Dodatkowo przedstawiciele klas ze zmiany drugiej, przygotowując się do wieczerzy, zastawili świąteczne stoły, które stały się inspiracją dla stołu wigilijnego. Na szkolnej gwiazdce zgromadziliśmy się wokół stołu, tego szczególnego symbolu więzi, wspólnoty, przynależności i bliskości. W trakcie prezentacji dotyczącej symboliki Świąt Bożego Narodzenia uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie tradycje i zwyczaje, które z czułością przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie. Pani Olga Mazurek-Lipka omówiła każdy element wigilijnego stołu, który ma swoje wyjątkowe znaczenie: począwszy od białego obrusa, siana pod nim, poprzez ilość dań oraz składniki, z których zostały one przygotowane. Spotkanie gwiazdkowe zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz złożonymi sobie wzajemnie życzeniami. Chwile spędzone przy stole i na wspólnym kolędowaniu są niezwykle cenne, pozwalają zwolnić tempo życia, celebrować ten wyjątkowy czas, by odnaleźć Betlejem w każdym z nas…

Komentarze zostały wyłączone.