Szkolna wycieczka do Gdańska

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 4 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka szkolna do Gdańska. Słoneczna pogoda i wyjątkowy urok miasta sprawiły, że był to bardzo udany wyjazd. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia ulicą Długą pod Złotą Bramą w kierunku Długiego Targu. Obejrzeliśmy Ratusz, Dwór Artusa i Fontannę Neptuna. Następnie, podziwiając nadrzeczny krajobraz udaliśmy się pod Żuraw – jeden z największych dźwigów portowych Europy. Całość zwieńczyła wycieczka nad morze, co wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Zmęczeni, ale zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domów. Nasz pobyt w Gdańsku zbiegł się w czasie z obchodami Święta Wolności i Solidarności oraz uczczeniem 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z dnia 4 czerwca 1989 r. Mieliśmy okazję poczuć tę wyjątkową atmosferę siły i wolności, która emanowała tego dnia w szczególny sposób.

Komentarze zostały wyłączone.