V Przegląd Kolęd i Pastorałek

wpis w: Aktualności | 0

Już po raz piąty zorganizowaliśmy Przegląd Kolęd i Pastorałek Bukowskich Szkół i Przedszkoli. We wtorkowe południe, 16 stycznia, w auli naszej szkoły

zebrały się zespoły, grupy i soliści bukowskich placówek oświatowych. Zaproszenie na imprezę przyjęli goście: p. Andrzej Jankowski – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk, p. Mirosława Zimna – dyrektor Gimnazjum oraz p. Marlena Kwiecińska-Kańduła – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobieżynie. Obecni byli także nauczyciele okolicznych szkół i przedszkoli, rodzice i sami uczestnicy.

W koncercie wystąpiło około 120 wykonawców: dzieci z grupy „Margaretki” i „Róże” z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Buku, solistka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niepruszewie – Wiktoria Bartczak, grupa „Wiewiórki” z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku, solistka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niepruszewie – Martyna Galas, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pluszak”, solistka z Gimnazjum w Buku – Kornelia Hausa, grupy uczniów z klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Dobieżynie, solistka ze Szkoły Podstawowej w Buku z kl. IV – Julia Kańduła, uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Buku – Zuzanna Polak, chór „Płomyczki” ze Szkoły Podstawowej w Buku oraz duet uczennic z Gimnazjum w Buku w składzie: Magdalena Rosa i Agata Talaga.

Chwilą odpoczynku dla uczestników kolędowania była multimedialna prezentacja świąteczna przygotowana przez gospodarzy przeglądu. Statuetkę Dyrektora Branżowej Szkoły p. Karoliny Wawrzyniak, przyznawanej corocznie za najoryginalniejsze wykonanie pieśni, otrzymała grupa uczniów klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Dobieżynie. Trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom muzyczno-artystyczny. Na uwagę zasłużyły jeszcze wykonania dwóch solistek: Kornelii Hausy oraz Martyny Polak – dojrzałe, autentyczne i emocjonalne. Kolejny raz mieliśmy okazję udowodnić, że pięknie można: „Śpiewać głosem, śpiewać sercem, śpiewać ustami, śpiewać swoim życiem.

Komentarze zostały wyłączone.