VI Ekologiczny Festyn Zdrowia

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się już VI Ekologiczny Festyn Zdrowia skierowany do uczniów, rodziców oraz dzieci i młodzieży z bukowskich przedszkoli i szkół. Poświęcony on był edukacji w zakresie aktywnego stylu życia oraz promocji wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i bezpiecznego zachowania podczas wakacji.

Program festynu był niezwykle bogaty i różnorodny. Uczestnicy imprezy wzięli udział w kilku prelekcjach tematycznych. Dla uczniów klas II gimnazjum zorganizowano spotkanie z przedstawicielami firmy PLANDEX ze Stęszewa, którzy przedstawili gimnazjalistom ofertę nauki  zawodu w branży samochodowej w swoim zakładzie z możliwością stałego zatrudnienia. Pedagog Kamila Kozdrowska rozmawiała z uczniami na temat zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Dla dzieci i młodzieży przygotowano różne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanych stanowisk rekreacyjnych, wziąć udział w konkurencjach sportowych, malowaniu twarzy i konkursach plastycznych. Ponadto duże zainteresowanie wzbudziły zgromadzone na boisku szkolnym imponujące maszyny rolnicze, a także  pokaz sprzętu strażackiego.

Na stanowisku pielęgniarki szkolnej można było zmierzyć sobie ciśnienie, poznać swoją wagę i wzrost oraz uzyskać porady jak zdrowo i higienicznie żyć. Dużym zainteresowaniem cieszył się również punkt poświęcony badaniu poziomu tkanki tłuszczowej z możliwością wstępnej konsultacji.

Przez cały czas czynny był punkt gastronomiczny serwujący uczestnikom festynu smaczne przekąski.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej piknikowej zabawie.

Komentarze zostały wyłączone.