VI Przegląd Kolęd i Pastorałek

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 8 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym wspólnym kolędowaniu wzięły udział grupy i soliści bukowskich placówek oświatowych. Zaproszenie na imprezę przyjęli goście: p. Kamila Kaseja – dyrektor Szkoły Podstawowej w Buku, p. Marlena Kwiecińska-Kańduła – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobieżynie oraz p. Sławomira Polcyn – wicedyrektor Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku. Obecni byli także nauczyciele okolicznych szkół i przedszkoli, rodzice i sami uczestnicy.

W koncercie wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców: dzieci z grupy „Róże” z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Buku, grupa „Wiewiórki” z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku, grupa uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dobieżynie oraz soliści: Gabriela Niespodziana, Gabriela Szurkowska, Piotr Wojtyniak ze Szkoły Podstawowej w Buku, uczennica Natalia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Dobieżynie oraz Aleksandra Dziurla z bukowskiego Gimnazjum.

Wspólne kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Mieliśmy okazję przekonać się, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który mówi bezpośrednio z serca do serca. Radosna atmosfera zagościła w sercach wszystkich zebranych, którzy z przyjemnością słuchali poszczególnych występów. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, natomiast statuetkę „Nagrodę publiczności” odebrał Piotr Wojtyniak ze Szkoły Podstawowej w Buku. Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto śpiewać kolędy często, głośno i wspólnie, angażując się w to całym sercem, duszą i umysłem.

Komentarze zostały wyłączone.