VII Ekologiczny Festyn Zdrowia

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się VII Ekologiczny Festyn Zdrowia, skierowany do uczniów, rodziców, mieszkańców miasta oraz dzieci i młodzieży z bukowskich przedszkoli i szkół. Poświęcony on był edukacji ekologicznej, promocji zdrowego stylu życia oraz zasadom bezpiecznego zachowania.

Program festynu był bardzo bogaty i różnorodny. Starsi uczestnicy imprezy wzięli udział w prelekcji na temat edukacji antysmogowej. Projekcja filmu, wystawa różnego rodzaju opału uzupełniła wykład pani Małgorzaty Koprowskiej-Karczyńskiej o szkodliwości smogu, przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz o potrzebie podejmowania aktywnych postaw proekologicznych.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano różne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanych stanowisk rekreacyjnych, wziąć udział w konkurencjach sportowych, malowaniu twarzy i konkursach plastycznych. Duże zainteresowanie wzbudziły zgromadzone na boisku szkolnym imponujące maszyny rolnicze.

Ciekawym punktem programu była prezentacja psa z Komisariatu Wodnego w Poznaniu, który z powodzeniem jest wykorzystywany w ratownictwie wodnym, a także  pokaz sprzętu strażackiego. Na stanowiskach pielęgniarki szkolnej i pracowników Sanepidu można było zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz uzyskać porady jak zdrowo i higienicznie żyć. Chętne osoby mogły również przejść miniszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały czas czynny był punkt gastronomiczny, serwujący uczestnikom festynu smaczne przekąski.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej piknikowej zabawie, mającej na celu zwiększenie świadomość zdrowego, ekologicznego i bezpiecznego stylu życia.

Komentarze zostały wyłączone.