Wspólne kolędowanie – VII Przegląd Kolęd i Pastorałek

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 14 stycznia 2020 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy VII Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży bukowskich placówek oświatowych. Zaproszenie na kolędowanie przyjęli goście: dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk – p. Piotr Goroński, a także nauczyciele, rodzice i sami uczestnicy.

W koncercie wystąpiło ponad stu wykonawców, solistów i zespołów: dzieci z grupy „Róże” z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Buku; Jan Wojnowski i Michalina Augustyniak z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Buku; Natalia Nowak i chórek ze Szkoły Podstawowej w Dobieżynie; zespół „Skrzydlate Nutki”, Piotr Wojtkowiak i Daria Kańduła ze Szkoły Podstawowej w Niepruszewie; Julia Mańczak, Olga Kasperska, uczniowie klasy III oraz grupa „0” ze Szkoły Podstawowej w Szewcach; Blanka Jarmużek, Wiktoria Niklewska, Gabriela Niespodziana, Maria Matuszewska, Magdalena Samól, Wojciech Cieśla, Piotr Wojtyniak, Weronika Kubiak, Zuzanna Polak i grupa uczniów klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej w Buku.

Kolejny raz mieliśmy okazję kultywować tę piękną, bożonarodzeniową tradycję i przekonać się, że wspólne kolędowanie łączy pokolenia. W zaprezentowanych utworach mogliśmy znaleźć czystą poezję, wzruszenie oraz dziecięcą radość. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, natomiast statuetkę, będącą „Wyróżnieniem” w tegorocznym Przeglądzie odebrał Piotr Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej w Niepruszewie.

Komentarze zostały wyłączone.